Естетични брекети и новата методика Invisalign

Проблеми и решения при работа с брекети и подвижни ортодонтски апарати
Аватар
testovuser
модератор
модератор
Обратна връзка:

Естетични брекети и новата методика Invisalign

Мнение от testovuser »

Има ли колеги, които поставят лингвални брекети? Предполагам, че керамични и от изкуствен сапфир се поставят и у нас, но за лингвалните и за ортодонстките апарати изработвани чрез 3D технологията с компютърен моделаж-Invisalign незнам дали все още се правят у нас, а имам пациенти, които се интересуват. :?:
stamat
потребител
потребител

Мнение от stamat »

слагат лингвални брекети
но не ползвт кад-кам системи защото за да си ги купят трябва да почнат
да изнасят циганки за италия
Денислав Емилов
нов потребител
нов потребител

Invisalign - невидими, сменяеми, удобни.

Мнение от Денислав Емилов »

Инвизалайн е прекрасен метод за изправяне на зъбите, без помощта на брекети. Използва се серия от алайнери, всеки от които се носи по около две седмици. Махат се само при хранене, пиене, миене на зъбите и използване на конци за зъби. Със смяна на всеки нов алайнер се наблюдава постепенното "движение" на зъбите.
Предимствата, които се описват са - невидими ( важно от естетична гледна точка ), сменяеми ( възможност за поддържане на отлична орална хигиена по време на лечението ), удобни.
Лечението продължава 9 - 15 месеца, в зависимост от случая, през което време се сменят от 18 - 30 алайнери, в зависимост от случая.
Желая на този метод такъв успех в България, какъвто е и в Съединените Щати.
д-р Денислав Емилов
Аватар
zara
почетен член
почетен член

Мнение от zara »

Мога само да ви насоча към ортодонт, който поставя лингвални брекети. Ама ефекта, от естетична гледна точка, е добър, но относно оралната хигиена има какво да се желае! По- разумно ми се струва да бъдат убедени пациентите в ползата на конвенционалния метод за поставяне на брекети, т.е. вестибуларно. А ако много се притесняват можете да използвате speed- техника. Подреждането на зъбите става за 6 месеца. Колкото до инвизалайн- техниката, аз не съм много убедена в резултата. По- скоро съм чувала негативни мнения за нея, а хвалбите са само в рекламата й!
Аватар
testovuser
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от testovuser »

Най-новата ми информация от Щатите е, че в Ню Йорк инвизълайн струва 6000$ за цялото лечение. Относно ефективността не съм наясно, може би д-р Паскалев има по-актуална информация по въпроса.
Anelia

Мнение от Anelia »

zara написа:Мога само да ви насоча към ортодонт, който поставя лингвални брекети. Ама ефекта, от естетична гледна точка, е добър, но относно оралната хигиена има какво да се желае! По- разумно ми се струва да бъдат убедени пациентите в ползата на конвенционалния метод за поставяне на брекети, т.е. вестибуларно. А ако много се притесняват можете да използвате speed- техника. Подреждането на зъбите става за 6 месеца. Колкото до инвизалайн- техниката, аз не съм много убедена в резултата. По- скоро съм чувала негативни мнения за нея, а хвалбите са само в рекламата й!
Здравейте,

Бихте ли ми помогнали с информация къде и дали изобщо се предлагат/някой работи с/ Invisalign в София (България)? Бихте ли ми дали някакви координати на стоматолог-ортодонт, който поставя лингвални брекети! Какво представлява споменатата speed - техника при изпозлването на познатите ни вече брекети? Какви са негативните мнения за Invisalign?
Благодаря за вниманието и за отговорите Ви :P
Аватар
д-р Венелинов
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Венелинов »

На Invisaline попаднах преди няколко месеца в нета. Метода е невероъатен и наистина е много добър от гледна точка на естетика и перфектна хигиена. За сега още не съм чул да има недоволни от него. До колкото знам в началото на април в Хисаря, на сбирката на пародонтолозите. Там ще четат за Инвизалайн.
Не съм чувал в БГ да се работят, но сигурно има колеги, които могат да изпращат отпечатъци в САЩ за изработвяане на алайнери. Цената в официалният сайт (ако не се лъжа) е 5000 $
ето линк:
http://www.invisalign.com/generalapp/us/en/index.jsp

:D
- Пловдив 2000
- Българско Ендодонтско Общество
- "Робът се стреми към свобода, свободният-към съвършенство" Гоце Делчев
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Чисто концептуално ми се струва твърде издържано.
Но за практическото му приложение у нас... :)
дано се раздвижат нещата !
Аватар
testovuser
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от testovuser »

Руските ортодонти вече работят с Invisalign и с USA лаборатории. 6000$ е цената посочена от колега в New York :)
Аватар
д-р Венелинов
модератор
модератор
Обратна връзка:

Инвизалайн

Мнение от д-р Венелинов »

Преди седмица разбрах, че е вече и в България. Има една колежка от Пловдив, която работи и доколкото разбрах цената е около 4600$.
- Пловдив 2000
- Българско Ендодонтско Общество
- "Робът се стреми към свобода, свободният-към съвършенство" Гоце Делчев
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Браво !
plamen dimov
потребител
потребител

Мнение от plamen dimov »

те не бяха ли само за леки отклонения? :roll:
казах.
Dentsmile
потребител
потребител

Мнение от Dentsmile »

plamen dimov написа:те не бяха ли само за леки отклонения? :roll:
Всяко нещо си има свойте показания и не е панацея. :lol:
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Преди няколко месеца IMTEC пусна на пазара нова система за образна диагностика под името ILUMA. По своята същност това е компютърен томограф за дентална употреба от ново поколение.Освен с изключително добрите си технически спецификации, системата има една нова особеност, която се явява като нововъведение в денталните технологии- информацията получена при сканиране освен за образна диагностика, ще се използва за изработка на хирургични позиционери за поставяне на имплантати но и за планиране на ортодонтско лечение и и за изработка на ортодонтски алайнери .Проектът е съвместна разработка на IMTEC и Invisalign.
Надяваме се със съдеиствието на производителя, таези услуги да станат достъпни и у нас през следващата година.

http://www.ilumact.com/
Д-р Стефан Пеев, д.м.
Аватар
vladi220474
нов потребител
нов потребител

Мнение от vladi220474 »

Kato stava vapros za doktora v Plovdiv da biaxte kazali dr.Misova! :roll:
Patriotizma e ubedinosta, che stranata ti e prevazxojda vsichki ostanali strani poradi edinstvenata prichina,che ti si roden tam!
Barnard Show
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

Ето и един интересен сайт към даймънд системата.
http://www.damonbraces.com/video/index.php
Много ще се радвам ако някой от колегите сподели нещо за нея. Поне от обща култура да насочвам пациентите.
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

За съжаление незнам :oops:
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
npapanov
нов потребител
нов потребител

Мнение от npapanov »

Аз не съм ортодонт, но от колегата ортодонт , с когото работя д-р Иван Горялов, знам че системата Invisalign работи успешно при леките ортодонтски случаи (леко струпани зъби без скелетни проблеми). В случаи на дълбока захапка, отворена захапка, клас 2, клас 3 случаи, сериозно струпване на зъби, системана е слабо ефективна. Недостатък е, че се изисква доста стрипинг (апроксимално отнемане на емайл), за да се осигури място за подреждане на зъбите.
Dental Aligners
потребител
потребител

Мнение от Dental Aligners »

Здравейте, виждам че коментирате ортодонтски алайнери. Ето какво имам да кажа аз като специалист в производството им.
В общи линии това е нов тип ортодонтия, вече показала серия от предимства, както и нови подходи към лечение. Както всяка система от механични апарати, така и алайнер системите имат своите лимити.
За последните години в които нашата фирма Dentosmile, BIOTECH Dental group произвежда алайнери, сме натрупали значителен опит. Предлагаме готов продукт - цялостен ортодонтски план на лечение, виртуално 3D обработване на получените отпечатъци или модели, или директно изпратени сканове в STL формат. Напоследък значителен брой клиники закупуват камери за директно сканране на устата на пациента. Чуждестранните ни клиенти изпращат сканове на моделите си, които са изработени в доверените им лаборатории.
Следва предварителната обработка на 3D моделите. Тази ключова стъпка позволява да се прецени до колко е изпълнимо ортодонтско лечение с алайнери при конкретния случай.
В рамките на една работна седмица нашите ортодонти изработват сетъп който ние като производител валидираме след проверка за производимост. Ние предоставяме 3D видео на плана за клиента- стоматолог или клиника. Така се подобрява възможноста за дискусия с пациента както и се дава възможност за осмисляне и прецизиране на етапите и целите на бъдещото лечение.
До 2 седмици след валидиране от клиента ние произвеждаме всички setup етапи и ги изпращаме до клиниката. По време на лечението с наши алайнери ние предоставяме hotline връзка с нашите наблюдаващи ортодонти, които са на разположение за съвети и консултации по детайлите от лечебния план и реално постигнатият напредък.
Но всичко това звучи твърде лесно за постигане? - би казал някой.
Да , обикновенно е така. Нашите клиенти винаги избират личния контакт, а и ние залагаме на обучение семинар в нашата проиводствена база в южна Франция. След запознаване на място с процеса на производство на алайнери, клиентите ни стоматолози са наистина реално подготвени за прилагане на методиката.
Личното ми мнение на специалист зъботехник е - това е една чудесна система. Ние сме овладяли напълно технологията, разполагаме с огромен производствен потенциал, и нищо ново не ни убягва.
Можете да ми пишете тук за всякакви детайли и въпроси свързани с Orthodontie numerique, или съвременната дигитална ортодонтия, или ако предпочитате да ме потърсите на работните ни телефони в Dentosmile.
Успехи на всички!
Публикувай отговор