FUN

Тук можете да споделите всичко, което не е свързано с някоя от темите във форума (:
Публикувай отговор
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Ти много се обясняваш , аз мнения не давам изобщо без да седнат на стола и поне 5 лв. да взема / смях в залата 5 лв. за преглед , поставяне на диагноза и предварителен план на лечение/ . Бас държа че е искала да види кое ще и легне по- евтино - да си извади зъба или да го възстанови...
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

veni написа:Ти много се обясняваш , аз мнения не давам изобщо без да седнат на стола и поне 5 лв. да взема / смях в залата 5 лв. за преглед , поставяне на диагноза и предварителен план на лечение/ . Бас държа че е искала да види кое ще и легне по- евтино - да си извади зъба или да го възстанови...
Обикалят като цветарки от кабинет на кабинет...
Аватар
зъбар
нов потребител
нов потребител

Мнение от зъбар »

Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

veni написа:Ти много се обясняваш , аз мнения не давам изобщо без да седнат на стола и поне 5 лв. да взема / смях в залата 5 лв. за преглед , поставяне на диагноза и предварителен план на лечение/ . Бас държа че е искала да види кое ще и легне по- евтино - да си извади зъба или да го възстанови...
А аз без уговорен час не вземам никого. Дори в редките моменти, когато съм свободна. Моите пациенти си знаят, че, ако има спешност, обаждат се и ги смествам. Ама така, да ми се яви без час, всички знаят, че не може. От новите - който иска да пита, записва си час, сяда на стола и имаме точно 60 минути да пита, разпитва, оплаква, злослови и пр. След което си плаща колкото преценя - ог 10 до 30 лева и си отива по живо-по здраво. Тия, дет плюят най-много по колеги ги таксувам най-скъпо. Ако иска да се лекува, караме нататък, ако не иска - няма проблем. Никого не убеждавам, като ми дойде "цветарка", си го отпращам мнооого любезно. Минаха времената, когато не пропусках пациент. Сега си ги избирам.
Преди време тук във форума един колега, не се сещам точно кой каза нещо изключително умно и точно: " с тия пациенти, дет се обясняваме най-много, работим най-малко."
Когато пациентът е разбран, доверява ми се, изпълнява каквото му кажа и се вижда, че има желание да се лекува, правя всякакви отстъпки в цената.
Мога да дойда и посреднощ, за да го лекувам Ама, като вземе да ми философства и да да злослови против колегите, дето е бил преди това, просто го отпращам любезно. Или ще излизам в отпуска, или зъботехникът отсъства, да се обади след месец-два и пр. Начини има.
Искам да си работя спокойно и да си прекарвам живота в срещи с приятни хора. :D
Аватар
boni_dent
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от boni_dent »

Много точно и правилно.Съгласен съм напълно с Александра.
"ЛЕКА И ДОХОДОНОСНА"
д-р Бойко Николов
СФ-София 1991
http://www.bonident-bg.com/.
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО http://www.beo-bg.org
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Аз съм го казвал това за повечето обяснения и по-малкото работа, ако не и още някой! :) За 10тината си години работа съм стигнал до този извод и е така.
Научих се да не си губя времето с хора, които не може да се изгради добра конекция пациент-лекуващ! Които по някаква причина възпрепятстват неколкократно работния ми процес, лечението което провеждам.Дразня се. Ако вървим по обсъдения план, то вървим от началото до края.
Сега, в следващите дни, чакам един мутра-уонаби да се върне и ще му обясня много спокойно как има само един шанс да продължа да се занимавам с неговите зъби и той ще изчезне при последващото отменяне на час от негова страна.
Същото ще се случи и с една пациентка, за жалост близка на жена ми, която не знае какво иска , а аз съм й обяснил какво й трябва, но явно или не съм го направил разбираемо , или говорим на различни езици , а се изчерпват вербалните способи...
В повечето случаи това отношение ме кара да се чувствам по-професионално и да не се ядосвам, че съм премълчал.
Има нещо обаче, което още не мога да се науча или поне да разбера как да избягвам или как да парирам!? Много пациенти, предимно жени, след като станат от стола изпадат в някакви много странни за мен откровения за личния живот, оплакват се и мрънкат за какво ли не - от мъжа си до кредитите си и роднините си, работата и т.н.!?!? За мен е супер странно и непривично това, и не знам как да се държа в такива случаи.
Д-р Яромиров
Д-р Дечев
потребител
потребител

Мнение от Д-р Дечев »

Д-р Дечев
потребител
потребител

Местожителство: Дупница
МнениеПуснато на: Wed Feb 18, 2015 9:46 pm Заглавие: Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение
Колега,един съвсем добронамерен съвет,защото гледам че взимате професията на сериозно.Убедил съм се от моята практика,че колкото повече говорите с един пациент толкова по малко ще работите с него.
Българско Ендодонтско Общество www.beo-bg.org
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Трябва да се постави като лозунг, в рамка и във всеки кабинет! :D
Д-р Яромиров
Д-р Дечев
потребител
потребител

Мнение от Д-р Дечев »

Колега,ще искам авторски права. :D
Д-р Крум Дечев СФ-София 2002
Българско Ендодонтско Общество www.beo-bg.org
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Д-р Дечев написа:... авторски права. :D
:lol: Ами редно е!
Аз стигнах до тази мисъл преди 3 години, тогава дойде един пациент, който беше много възпитан, интелигентен и любознателен.
Обясних му от материалознанието, до адхезивните системи, през пиленето и отпечатъците, до имплантите които ще му се поставят + посещение в лабораторията да види CAD-CAM системата , искаше full mouth rehabilitation и от това имаше нужда.
Е, този човек след всички тези разговори не се появи повече :lol:
Колеги, приятна седмица от мен! :)
Д-р Яромиров
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Явор написа: Има нещо обаче, което още не мога да се науча или поне да разбера как да избягвам или как да парирам!? Много пациенти, предимно жени, след като станат от стола изпадат в някакви много странни за мен откровения за личния живот, оплакват се и мрънкат за какво ли не - от мъжа си до кредитите си и роднините си, работата и т.н.!?!? За мен е супер странно и непривично това, и не знам как да се държа в такива случаи.
Просто изслушвате любезно - това е част от работата ни. За почти 40 години работа с пациенти вече не се изненадвдам от нищо. В много случаи съм психотерапевт, душеприказчик, пазител на всякакви семейни тайни, съветник и какво ли не още.Но това е положението - след като са ни доверили здравето си, пациентите посктепенно започват да ни доверяват още един куп неща, които не доверяват на другите. И става сложно, като се превървя цялата родА - снахата се оплаква от свекито, свекървата пък - от снахата, мъжът от съпругата, тя-от него. Свиква се, като минаха години, даже и не ги обърквам :D :D :D ами веднага стоплям.
Д-р Дечев, много благодаря, че ми припомнихте! :D
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Леле, колко ми стана смешно като ви чета! :lol: Ами , че и при мен е така. Като приключим работата, че като се преместят от единия стол на другия до компютъра ми, че като се почнат едни мухабети за какво ли не. Просто им се отваря приказката както се казва. И това да ми каже, че и онова да ми каже... А аз си пиша графика доста нагъсто като имам работа и времето ми е пресметнато. Та пациента си говори, аз само поглеждам часовника, човека в чакалнята нервничи като слуша мухабетите, а сме свършили работа и после на мен ми се кара. А аз все гледам тактично да отпратя приказливеца и да поканя следващия. Значи май е едно и също навсякъде :wink:
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Ооо, ако в чакалнята има хора изобщо не ги бавя, просто казвам "Добре, аз трябва да продължавам, ще си говорим другия път!"
Проблемът е ако в чакалнята няма никой! :lol:
Случвало ми се е веднъж да пиша смс на жена ми "Звънни ми сл 3 мин" и сллед това лесно си тръгват...Абе....тегава работа , има такива хора явно, които обичат да си лалат безцелно....?
Д-р Яромиров
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Мнение от Angel »

Изображение
8)
mirometodiev78
нов потребител
нов потребител

Мнение от mirometodiev78 »

Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

Днес докато работех дойде една от седящите в чакалнята пациентки и ме помоли да и дам дистанционното за климатика. Попитах я дали има някакъв проблем, като мислех че иска да го засили все пак навън е доста студено и мокро. Отговори ми че имала :roll: чувствителни очи :roll: и както била седнала топлата въздушна струя духала право в тях. Направо останах безмълвен :lol: :lol: :lol: :lol:
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
Аватар
Дишхеким Кертебеноглу
почетен член
почетен член

Мнение от Дишхеким Кертебеноглу »

Изображение
Zabolekar.info
администратор
администратор

Мнение от Zabolekar.info »

IvoGenev написа:Днес докато работех дойде една от седящите в чакалнята пациентки и ме помоли да и дам дистанционното за климатика. Попитах я дали има някакъв проблем, като мислех че иска да го засили все пак навън е доста студено и мокро. Отговори ми че имала :roll: чувствителни очи :roll: и както била седнала топлата въздушна струя духала право в тях. Направо останах безмълвен :lol: :lol: :lol: :lol:
Може да е с алергичен ринит жената, съдя по собствен опит.... Климатиците са дразнещи както и всяка промяна студено/топло.
hideboom
нов потребител
нов потребител

Re: FUN

Мнение от hideboom »

Подправката куркума спомага функцията на мозъка ви - това трябва да помогне на доста хора да поумнеят :D
Публикувай отговор