Каква ви е била стимулацията да влезетe стоматология?

Тук може да питате и коментирате за лекции, купони, асистенти и всичко останало, което ви интересува
Аватар
Dr.Gregory House
чест потребител
чест потребител

Мнение от Dr.Gregory House »

Явор написа:А пасти и гута щифтове става ли,че ми е важно??
8) :lol: :lol: :lol: 8)

Дано да става,че трябва да звъним до Германия за некви инжинерни нововъведения в нанотехнологийте
EVERYBODY LIES...
Аватар
EXeCuTiOnER
чест потребител
чест потребител

Мнение от EXeCuTiOnER »

Явор написа:А пасти и гута щифтове става ли,че ми е важно??
По-горе писах, че работя централна щифтова техника и латерална кондензация. Ако питате някой голям ендодонт, ще каже, че това са отживелици, а ако питате мен, 10% по-голям риск от екзацербация в сравнение със съвременните методи, е нищожно малък процент за в пъти по-ниската цена на такова лечение. И все пак латералната кондензация си остава златен стандарт, а не малко колеги ползват Кортизомол за сийлър. И да не забравяме, че е при добра МХО и не толкова добра заплънка се получават по-добри резултати от лоша МХО с добра заплънка.
Search And Destroy !!!
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

EXeCuTiOnER написа: при добра МХО и не толкова добра заплънка се получават по-добри резултати от лоша МХО с добра заплънка.
това е гръбнака на моята ендодонтска практика,имам късмет баси
Д-р Яромиров
Аватар
клещомицин5561
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от клещомицин5561 »

Като гледам заглавието на темата

"Каква ви е била стимулацията да влезетe стоматология?"

и чета последните мнения - май нещо не съм наред?!?
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Ся тряа питаме защо така ли?ОК,питам...защо така?
Д-р Яромиров
ShangTsung
нов потребител
нов потребител

Мнение от ShangTsung »

Относно това...на кой каква е стимулацията да влезне стоматология искам да вмъкна едно мнение-за тези 6 години в които бях в този университет-сега се стига до положение,че всяка година се увеличава приема,всеки селянин с пари може да си вкара децата да ги направи зъболекари,а тяхната стимулация да учат е за да имат диплома.не знам бъркам ли се,но такива са ми наблюденията в последно време
poumpy

Мнение от poumpy »

Е те след 6 години в София ще станат граждани и всичко ще е наред. Ако ли не ще им гледаме/четем селянията тук и там :wink:
Аватар
Alpina
нов потребител
нов потребител

Мнение от Alpina »

Да съм кисел умник с претенции :lol:
” I don’t propose to force or be forced. Those who want me will come to me”
Аватар
Alpina
нов потребител
нов потребител

Мнение от Alpina »

ShangTsung написа:Относно това...на кой каква е стимулацията да влезне стоматология искам да вмъкна едно мнение-за тези 6 години в които бях в този университет-сега се стига до положение,че всяка година се увеличава приема,всеки селянин с пари може да си вкара децата да ги направи зъболекари,а тяхната стимулация да учат е за да имат диплома.не знам бъркам ли се,но такива са ми наблюденията в последно време

Like... :D
” I don’t propose to force or be forced. Those who want me will come to me”
ShangTsung
нов потребител
нов потребител

Мнение от ShangTsung »

Ами да,за мен това е мутризиране на нашата професия.2007 когато аз бях приет,бяха по-малко.Сега-платени обучения,10 суперликвидации,по 12 изпита след 5 курс имаха някои хора и сега след месеци се дипломират.Вместо зъболекари да са хора,които 2 цели години учат химия и биология,търпят лишение и намаляват социалния си живот..Повечето да са хора на богаташчета,които им плащат обучението..вземат им една безжична слушалка,която я вадят с магнит от ухото...завършат...и после тези,които са се трудили за да завършат...отиват да молят за работа на процент..в клиниката на мутренското момченце...което може даже и да не работи стоматолог а само да оглавява клиниката.Аз съм против това,а вие?
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

На мен ми е все тая....За мен са важни и е важно мнението на интелигентните хора,идиотите не ме интересуват и не ги коментирам,в това няма нищо градивно.
Всеки да прави това ,което мисли за най-добро...и да си носи последствията!
Д-р Яромиров
lifemax
нов потребител
нов потребител

Мнение от lifemax »

Tsvety написа:
също така видях как упойка, която струва 1 лев се продава за 10 лв.
Azazel,май не си разбрал/а най-важното:Че стоматолог не означава продавач на упойки :!: Не знам какъв ти е стимула да кандидатстваш, но ако те блазни финансовата страна по-добре се откажи, защото отсега ти гарантирам,че ще се разочароваш! Да си стоматолог означава да си преди всичко човек, да помагаш на хората, като ги лекуваш и споделяш болката им и както казва и д-р Димитров да поемаш огромна отговорност! Ако притежаваш тези качества- другото си идва само. Аз лично съм си избрала професията много преди да завърша средно образование и мисля, че нищо друго не бих работила колкото и пари да ми дават отгоре.И накрая завършвам с цитат на клещомицин, който обобщава моето мнение:
И които идват умрели от страх или от болки, а си отиват усмихнати и доволни - това преживяване не би могло да се плати с никакви пари!
Много точен отговор поздравления! Стоматологията е невероятна наука, не се колебай а учи няма да съжаляваш :)
Последно промяна от lifemax на Вто Юни 24, 2014 7:03 pm, променено общо 1 път.
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Кандидатствах основно за да стана лекар. Но ме приеха дентална медицина. Имах си на идея да се прехвърля в медицината след някой друг семестър. Но взех да харесвам специалността, колегите, и като цяло обстановката на факултета (в началото бяхме в стария факултет в Пловдив, после ни преместиха в новия). Останах си дентална медицина и ми хареса много това, което учим, да го тренираме. Практиката за мен е нещо много важно, честно да си призная, по лесно научавах нещата след като ги видя. :)
И да, да видиш един доволен пациент, без болка, щастлив, че си го излекувал, е нещо страхотно. 8)
Azazel
потребител
потребител

Мнение от Azazel »

Основателя на темата най-накрая има честта да се похвали с успешно положени държавни изпити и защитил специалността лекар по дентална медицина. :D
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Каааак си минава времето! :shock: :shock:
Ами честито,колега! Пожелавам ти успех и добра практика!Прави нещата,така както трябва и ще имаш по-малко проблеми! :wink:
Д-р Яромиров
Azazel
потребител
потребител

Мнение от Azazel »

Мерси, колега, ще се вслушам в съвета ви. :D Има една приказка, до вчера бях студент, днеска съм безработен, но живот и здраве всичко ще си дойде на мястото. :D :lol:
Публикувай отговор