Какъв автоклав бихте препоръчали?

Тук всеки стоматолог може да даде впечатленията си по отношение на даден продукт или фирма.
radogeorgiev
нов потребител
нов потребител

Какъв автоклав бихте препоръчали?

Мнение от radogeorgiev »

Здравейте колеги предстои ми закупуване на автоклав клас Б,може ли да споделите впечатления,опит информация от къде се снабдихте? :?
dover
потребител
потребител

автоклав

Мнение от dover »

Намерих чрез гугл писмо вероятно от служител на китайската фирма Тингет предложение и основание за автоклавите STE . Потърсих чрез гугл и се оказа че само Tinget произвеждат споменатия вид автоклави . В писмото вероятно до член на зъболекарския съюз или фирма търговска се анализираха няколко важни детайли в произвежданите автоклави от същата фирма. Вакуумната помпа която поставят е японска . Електрическите клапани и сензора за налягане са италиански .Също и водната помпа . Хеликс теста е гарантирано изпълнен . Всички тези обстоятелства както и факта че се коментират възлови точки във функцията на автоклава ме наведоха на мисълта че подобно отношение говори за добре пресметнато професионално решение. Реших да поръчам този вид автоклав от фирма Дентаком и ще направя допълнителни съобщения за тези които се интересуват.
Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

по добре китайски HI-TECH отколкото скопен немец( MELAG)
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

купих от този сайт :zzlinker.com
коректни китайчета ,апаратура с CE сертификат ,добри цени.Препоръчвам! ;)
Д-р Яромиров
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Явор написа:купих от този сайт :zzlinker.com
коректни китайчета ,апаратура с CE сертификат ,добри цени.Препоръчвам! ;)
А може ли да кажете кой модел и цена? Разгледах сайта, но не виждам цени. :roll:
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Трябва да пишете мейл и те ще върнат оферта с цена ,аз си взех 18л клас В ,не помня кой модел беше...?трябва да проверя :lol:
Д-р Яромиров
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Явор написа:Трябва да пишете мейл и те ще върнат оферта с цена ,аз си взех 18л клас В ,не помня кой модел беше...?трябва да проверя :lol:
Аха, благодаря :smile: Опретвам се да пиша и ще доложа като има резултат :D
dover
потребител
потребител

автоклав

Мнение от dover »

http://www.tinget.cc/doce/product.asp?c_id=501
Дентаком ги представят Рангелов по точно . Днес си поръчах 18 л . Хубавото им е в японските вакуум помпи . По тихи са и по надеждни . Електрически клапани и сензор за налягане както и водни помпи италиански . Цената е 3800 с ддс . Имат и с електронно заключване но за който може да си плати по висока цена не зная каква е . Не питах . Имат хеликс теста за порестите материали като лигниновите ролки е важно. боди и дик и вакуум което е напълно достатъчно за зъболекарска практика . Програмите им са къси което е добре . Казва се в указанията че може да се програмира времето за стерилизация . Има и принтер . За предпочитане е външен за да не смущава работата на автоклава.
Многото програми и екстри утежняват работата на автоклава и са възможни конфликти или грешки . Препоръчват се 7 основни програми и три тестови .
Стерилизират се и течности . дестилирана вода плюс натриев хлорид =физиологичен р-р . В понеделник ще правят новата поръчка .
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Аха,ама дайте ми причина да подаря 2500лв на някой ей така,след като мога да си го поръчам от манифактурата за 1000$ ??
Е няма как да стане просто!
8)
Д-р Яромиров
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Явор написа:Аха,ама дайте ми причина да подаря 2500лв на някой ей така,след като мога да си го поръчам от манифактурата за 1000$ ??
8)
Съгласна съм, колега! Но се чудя ,ако се развали или още в началото покаже някаква неизправност дали ще се намери компетентен техник да го оправи?
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Anton5kov

Мнение от Anton5kov »

dr.Spilkova написа: Съгласна съм, колега! Но се чудя ,ако се развали или още в началото покаже някаква неизправност дали ще се намери компетентен техник да го оправи?
Аз ще си позволя да Ви отговоря - НЕ!
Китайските автоклави са произведени в стотици цехчета из милиардния Китай с най-разнообразни части, технологии и софтуер и не са унифицирани, обикновено липсва логистичната подкрепа от резервни части и сервизна документация, така че в повечето случаи работи..................докато работи.
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Anton5kov написа:
dr.Spilkova написа: Съгласна съм, колега! Но се чудя ,ако се развали или още в началото покаже някаква неизправност дали ще се намери компетентен техник да го оправи?
Аз ще си позволя да Ви отговоря - НЕ!
Китайските автоклави са произведени в стотици цехчета из милиардния Китай с най-разнообразни части, технологии и софтуер и не са унифицирани, обикновено липсва логистичната подкрепа от резервни части и сервизна документация, така че в повечето случаи работи..................докато работи.
Хайде да не изпадаме в крайности :oops: Като че ли, Вие купувате от някъде другаде. Преди години си купих от едно изложение, съпътстващо конгрес на FDI пиезо скалер, струващ 80USD и продаващ се тука тогава 3 пъти по-скъпо. Реших, че за тия пари, колкото работи, толкова. Китайски. Съвсем скоро му се развали нещо си. Е, моят си техник го ремонтира за 25 лева и вече няколко години си работи без проблеми. И като знаем как седи въпросът с гаранцията у нас, по-добре да не сме толкова категорични.
Всеки търговец сваля звезди, докато продаде нещо си, а после...Това сме го коментирали вече :oops:
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Anton5kov написа: Аз ще си позволя да Ви отговоря - НЕ!
А аз ще си позволя да споделя,че първият ми автоклав с такова производство,вече работи 5та година и се е налагало да му се подменя някой друг детайл и уплътнение и техникът ,който поддържа машината ми,оправя и него.При това на съвсем нормални цени!
Д-р Яромиров
Аватар
IvoGenev
чест потребител
чест потребител

Мнение от IvoGenev »

Явор написа:Аха,ама дайте ми причина да подаря 2500лв на някой ей така,след като мога да си го поръчам от манифактурата за 1000$ ??
8)
един автоклав клас Б в чайната е около 1000$ тук е около2500-3600лв.един дестилатор е около 70-90$ тук е между 300-360лв някои са нагли и им искат и 540лв. една опъковъчна машина е около 100$ тук са поне 300-400лв. Колкото до денталните дилъри НИЕ ГИ ХРАНИМ И ТЕ ДОБРЕ НИ ДОЯТ.
IvoGenev
0896866086

Предпочитам Невъзможното,което убеждава пред Възможното,което звучи Неубедително.(Аристотел).
drjivago
нов потребител
нов потребител

Мнение от drjivago »

Нещата на мен ми изглеждат така:

стар мерцедес или нова киа???

Аз лично мисля, че старият мерцердес е по-добрата оферта, не за друго ама
много пластмаса в тези китайски автоклави.
dover
потребител
потребител

Какъв автоклав бихте препоръчали

Мнение от dover »

хеликс тест е навита на кръгове тръбичка в единия си край е затворена с малка шапчица с винт в нея се поставя индикатора . В другия край тръбичката е отворена за да се тества дали парата ще стигне до другия край на тръбичката където е индикатора . Ние трябва да съобразим една индивидуална практика с двама трима на седмица дали ще може и за колко време ще изплати скъпата аут газ система водно въздушния сепаратор и анализатора за водата както и автоматичното определяне на заетия в камерата обем и тн. . Тези екстри ще си ги купим разбира се когато имаме клиника с по 2-3 чакащи на час. Забележете кои от китайските автоклави имат гарантиран хеликс тест само Тингет. При Риновер казват че са обединени двата теста. При тях японски вакуум помпи са моделите с 12 л по големите им модели са с китайски вакуум помпи . Другите производители дават малко информация по тези въпроси . Въпросът за избора остава личен и съобразен с индивидуалните финансови възможности на практиката. Но при всички случаи за дентална практика клас В с изпълнен хеликс тест ще гарантира безопасна стерилизация на порести материали .
инж. Недялков
потребител
потребител

Мнение от инж. Недялков »

drjivago написа:Нещата на мен ми изглеждат така:

стар мерцедес или нова киа???

Аз лично мисля, че старият мерцердес е по-добрата оферта, не за друго ама
много пластмаса в тези китайски автоклави.
Много добре казано докторе!!!

Иначе Bowie and Dick test това може да се постигне само при автоклавите висок клас! Не си правете илюзии, че китайчетата ще го постигнат!!! (говоря ви за тази тръбичка(шлаух) която трябва да е 1.5 до 3м китайчетата да могат да оцветят целия латмус!). Без да ми се сърдите и без негативи (не съм фен на китайските изделя като цяло) докторите, които държат на работата си и които държат всичко да им е перфектно си вземат утвърдени с времето автоклави!!!
dover
потребител
потребител

съвет за автоклав

Мнение от dover »

Вземането на правилно решение до последния момент крие риск от грешен избор . Втора ръка да но когато е на приемлива цена нещо което си ползвал и си абсолютно убеден в качествата му. Ще дам пример за принтер Kyocera mita fs 1020d Преди това съм ползвал fs 1000 + . Разликата е в usb porta по лесна врързка с лаптопа и двустранно писане И важно задължителни проверки на основни възли и агрегати за функция. Ако имаш средства за нов автоклав за предпочитане е нов китайски отколкото стар на същата цена морално остарял и ръждясал немски .Под морално остарял имам предвид не поддържащ важни изисквания например хеликс тест. А така да вземеш нещо което било много хубаво на цена 2500лв . Хората предлагат втора употреба но на възпитано приемлива цена . Ето пример за 80 лв взех по новия модел на киосерата и ми върши перфектна работа но знам какво вземам . А за 2500 лв ръждивия прекрасен Мелаг от втората световна война мерси боку давам още хиляда и си вземам най разумния избор гарантирана стерилизация без смешно високи цени за невъзможни екстри . В крайна сметка лекуваме хора с по 150 лв пенсии . И е справедливо в моменти на трудности вземащите по 700 лв да споделят тези трудности и с останалите. На работата си държим естествено затова и търсим сигурни автоклави ходим и малко неглиже облечени и втора употреба кола . Вече казах кога е сигурен един автоклав . Сега въпрос на морал е да държим на работата си и да казваме истината за това къде е интереса ни . Не печели ли един търговец хиляда лева от един автоклав втора употреба . Ще му е трудно да каже истината затова китайските новите му са омразни защото му пречат лично . Нищо лично няма просто факти . Всички искаме да печелим добре но нека казваме истината. Китайците са трън в очите и на тези които продаваха кварцовите часовници по 1000 долара сега всички ги имаме за по десетина лв. Искам да кажа че между тях има производители . Ще дам пример компютрите лаптопи и тн и колко още подобни примери. Нашата цел е да отсеем качествените неща ето това е смисъла на този форум
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

подкрепям! :wink:
Д-р Яромиров
Dr.Kyuchukov
нов потребител
нов потребител

Мнение от Dr.Kyuchukov »

IvoGenev написа:по добре китайски HI-TECH отколкото скопен немец( MELAG)
ХА ХА ХА Колега много ви благодаря така от сърце не бях се смял много отдавна.
Публикувай отговор