ZX--27 glass abutment system

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
митака
потребител
потребител

Мнение от митака »

:wink:
Последно промяна от митака на Пет Сеп 10, 2010 4:25 pm, променено общо 1 път.
ники
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от ники »

Айде отнесе го Алекс, без вина виновен. :lol:
Поне вече знаеш какво да правиш от тук нататък. :D :plias:
Д-р Николай Николов
poumpy

Мнение от poumpy »

митака написа:Не става въпрос за работата на някои колега,а за вашата.Ако бяхтеработила с праг то "потъването"на моста щеше да бъде точно до нивото на прага,ане като в този случаи да "плува" колкото си иска.При таково" потъване",как артикулирахте тази конструкция?Работихте ли в артикулатор?Ако не сте постигнали вярна артикулация,шанса за фрактуриране на керамиката или" скъсване"е огромен.Защо продължихте след металната проба,Не видяхте ли дизаина на връзките?Ако покажете снимки на антагонистите и на изпилените зъби сигорно ще окрием още грешки.Случаят които показвате е тотално сгрешен,и моето лично мнение,че не сте работила акуратно.Извинете ме не Ви познавам и нямам нищо лично към Вас,но ако решите отново да работите по този метод то моляви потърсете помощ .
Това е супер простотия....целта на форума не е да се поучаваме взаимно, а да обменяме опит и да се учим от грешките, били те свои или чужди. Ако някой казва, че показаната конструкция не е негова, това не подлежи на коментар. От къде на къде, някой анонимен потребител ще си позволява да поучава колегата, постнал снимките как и какво да прави ? Малко повече уважение няма да ви е в повече, колега.........
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

митака написа:Не става въпрос за работата на някои колега,а за вашата.Ако бяхтеработила с праг то "потъването"на моста щеше да бъде точно до нивото на прага,ане като в този случаи да "плува" колкото си иска.При таково" потъване",как артикулирахте тази конструкция?Работихте ли в артикулатор?Ако не сте постигнали вярна артикулация,шанса за фрактуриране на керамиката или" скъсване"е огромен.Защо продължихте след металната проба,Не видяхте ли дизаина на връзките?Ако покажете снимки на антагонистите и на изпилените зъби сигорно ще окрием още грешки.Случаят които показвате е тотално сгрешен,и моето лично мнение,че не сте работила акуратно.Извинете ме не Ви познавам и нямам нищо лично към Вас,но ако решите отново да работите по този метод то моляви потърсете помощ .
Много благодаря за насоките, но още в началото казах, че това не е мой случай.
Пациентът попадна при мен след фрактурирането на конструкцията. И постнах случая тук, по повод на дисталната стъклена опора. Че не е панацея. За всякакви случаи, както твърдяха някои Ваши колеги зъботехници тук. Ако попрочетете в темата напред, ще видите точно какво се обсъжда. Не е хубаво да се изказвате неподготвен.
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

ники написа:Айде отнесе го Алекс, без вина виновен. :lol:
Поне вече знаеш какво да правиш от тук нататък. :D :plias:
Направо го отнесох :wink:

Дааааааа, заведох си записки :wink: :wink: :wink:
митака
потребител
потребител

Мнение от митака »

Последно промяна от митака на Пет Сеп 10, 2010 4:26 pm, променено общо 1 път.
ники
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от ники »

митака написа:Ники,откъдето и да го погледнеш това си е лекарска грешка :cry: Това,че от колегиална гледна точка изразяваш подкрепа е чудесно.В такъв случаи,ако ти се отлепи някоя пломбичка,дали ще снимаш полимера,нагледно да видят колегите колко е лош.
Човече няма лошо, :D нека си е лекарска грешка , но просто не е на Александра, тя само е свалила моста и го е снимала за да ни го покаже тук във форумът. Виновна ли е за това? :lol:Ако има вина ще я накажем..с цветя и почерпка примерно и много целувки! :D Чакай и аз да млъквам , че ще го отнеса и аз скоро! :wink:
Д-р Николай Николов
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

ники написа:
митака написа:Ники,откъдето и да го погледнеш това си е лекарска грешка :cry: Това,че от колегиална гледна точка изразяваш подкрепа е чудесно.В такъв случаи,ако ти се отлепи някоя пломбичка,дали ще снимаш полимера,нагледно да видят колегите колко е лош.
Човече няма лошо, :D нека си е лекарска грешка , но просто не е на Александра, тя само е свалила моста и го е снимала за да ни го покаже тук във форумът. Виновна ли е за това? :lol:Ако има вина ще я накажем..с цветя и почерпка примерно и много целувки! :D Чакай и аз да млъквам , че ще го отнеса и аз скоро! :wink:
Ааааа, хич не млъквай, говори, говорииииииии :wink: :wink: :wink:
Последно промяна от Alexandra на Вто Юли 27, 2010 5:47 am, променено общо 1 път.
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

ЕЕЕЕЕЕ, колеги, посмях се искрено! Познайте защо! И за пореден път се възмутих от неизпуснатата възможност зъботехници да оклеветят стоматолози! Колко пъти в този форум се намеква, че е само за стоматолози, а в зъботехническия форум е пусто..... :!: :?:
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Dr. Kamen Nogaltchev
потребител
потребител

Мнение от Dr. Kamen Nogaltchev »

Може ли да подпитам "Митака", ей така чисто като лаик, какво е "би спряла "потъването" на контрукцията върху зъбите", аз все пак съм Зъболекар от 6 години и имам специалност Протетична стоматология от 3, което не е много, но доколкото знам потъват корабите, конструкциите лежат върху зъбите. Грешката е и на колегата и на лабораторията, няма нужда да се нападате. Случая е показателен за стъклените тела, че си имат строги показания и че може би трябва да се ползват за временни опори.
Особено мъжка постъпка е да се напада красива дама!
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

митака написа:Разликата е в това,че стьклото е 'плаващо' до момента на фиксирането му с цемент, а висящото тяло е неподвижно свьрзано с упорните корони.Пресованото стькло е точно копие на гребена,и от тази страна не се обработва по никакав начин. На курса стана вьпрос за упора от прес керамика,но и там трябва да гланцираш,а дори и да стане губи смисьл тьи като цената ще е по-висока.Трябва да видиш на живо такова стькло и ще ти стане по-ясно

Е, видяхме и на живо такова стъкло и ни се изясни :oops: :oops: :oops: :oops:
Аватар
dr.Spilkova
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от dr.Spilkova »

Въпрос към зъботехниците - ако се прецака цялата конструкция със стъкленото тяло и имате уговорка със зъболекаря, че ще възстановите цялата сума на пациента +работата на зъболекаря, +евентуално нова конструкция -пак ли ще сте на същото мнение за това стъклено тяло, ако отговора е ДА, дайте ми координатите си, правим един договор и аз почвам масово да ги използвам тези тела!
И колко години ще дадете гаранция, като прогноза ( на мен под 5 г. не ме устройва),защото където беше станало въпрос за съотношението в печалбата зъботехник-зъболекар, ето основната причина - пациента търси нас, а ние чисто от финансова гледна точка трябва да разполагаме със средства, за да му я подменим!
д-р Кр.Спилкова
СФ - Пловдив 1999 г.
Аватар
Дишхеким Кертебеноглу
почетен член
почетен член

Мнение от Дишхеким Кертебеноглу »

Това със "стъклената опора" все ми навява асоциации с Пепеляшка и нейната стъклена пантофка-т.е.приказна история или по-съвремено се нарича "фентъзи". :D
митака
потребител
потребител

Мнение от митака »

Последно промяна от митака на Пет Сеп 10, 2010 4:27 pm, променено общо 1 път.
provincial
потребител
потребител

Мнение от provincial »

митака написа:Е,както се казва,разгневих "кошера",но сега разбрах каде съм сбъркал!Като увеличих снимките на въпросният случаи видях,прекрасен маргинален завършек,идиално тънък слои цемент във короните,особенно в областа на шииката(зъбната.А що се отнася до дизаина на връзките,просто като за учебник,как не се сетих че проблемът е само и единствено във системата.Що се отнася до гаранция която покрива:пет години,стоиност на конструкцията+труд на доктора+цена на нова конструкция+незна още какво,абе я даите координати на тази л-я,че доста доктори ще проявят интерес.Интересно ако има проблем с една керамична корона такава ли гаранция получавате,или имплант,производителя възстановява ли Ви направените разходи.Не си спомням да съм водил някаква агитация как да работите,нитиода съм поучавал някои каква система да избере,на против аз съм зъботехник и изпълнявам предписание на докторите по дентална мед.,а именно такива ми възлагат zx27.Що се отнася до присъствието на зъботехници във форума,обърнете се към админа.Ако посочите къде обядвате можеби ще идвам след Вас да се храня с остатъците,така можеби ще преглътнете,присъствието на зъботехници във този форум,та нали те са недостоини,а можеби се и срамувате че познавате такива.Няма да пиша повече за да не докосна нечия ранима душа.
Пич, ти или си извънземно или хакаш много тревица брато, кое от двете?
Ама ако отговориш напиши го на Български , Моля те! :D
Keep your eyes open!
poumpy

Мнение от poumpy »

митака написа:Е,както се казва,разгневих "кошера",но сега разбрах каде съм сбъркал!.А що се отнася до дизаина на връзките,просто като за учебник,.
Явно не си разбрал къде си сбъркал:
1. Не може да обвиняваш колега, че това е нейна работа, ако тя твърси обратното. Освен ако не можеш да го докажеш, останалото са злобни и ненужни приказки...
2. Връзките определено са работа на зъболекаря
3. Ако искаш да си велик зъболекар си сбъркал и учебното заведение
4. Ако искаш да си велик зъботехник - не това е начина

Иначе всичките останали простотии ще ги пренебрегна, а относно админите, аз лично бих ограничил логореята ти във форума за известно време - да видим дали можем да се развиваме професионално и без ценните ти напътствия ???
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

poumpy написа:
митака написа:Е,както се казва,разгневих "кошера",но сега разбрах каде съм сбъркал!.А що се отнася до дизаина на връзките,просто като за учебник,.
Явно не си разбрал къде си сбъркал:
1. Не може да обвиняваш колега, че това е нейна работа, ако тя твърси обратното. Освен ако не можеш да го докажеш, останалото са злобни и ненужни приказки...
2. Връзките определено са работа на зъболекаря
3. Ако искаш да си велик зъболекар си сбъркал и учебното заведение
4. Ако искаш да си велик зъботехник - не това е начина

Иначе всичките останали простотии ще ги пренебрегна, а относно админите, аз лично бих ограничил логореята ти във форума за известно време - да видим дали можем да се развиваме професионално и без ценните ти напътствия ???
Колеги, нали стана ясно защо поставих случая тук.
Не обръщайте внимание на трола :idea:

Изображение
donevo
потребител
потребител
Обратна връзка:

Мнение от donevo »

Колеги, моля ви да спазваме добрият тон и приятелското отношение помежду ни. Не е нужно да продължаваме да се оплюваме един друг като съсловия. Нека се поучаваме от всяка една грешка и да вървим напред. Тази система за мен е нещо, което никога няма да направя, каквото ще да става. Естествено, че грешките в системата не са единствената причина при конкретният случай да се случа това. Но съм сигурен, че тази конструкция щеше да издържи поне пет години, ако не беше с висящо тяло. И то даже две, разположени дистално при това. От изписаното да тук мисля, че всички сте разбрали, че това е един комерсиален метод чиято цел е не да лекува а да трупа пари. Нека веднъж за винаги да си го признаем и да приключим по тази тема. Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое му е по-ценно- достойнството или пълният джоб. Нека тези колеги, който "практикуват" тази система да не ни се сърдят и най-вече да спрат да ни убеждават, колко удачна е тя. От мен поздравления за Александра и за "точните" снимки, които е публикувала!
Аватар
yassen_d
потребител
потребител
Обратна връзка:

Мнение от yassen_d »

Колеги, колеги, много се разгорещихте. Личното мимнение по въпроса за т.нар. "стъклени опори" е следното:
Към момента (2010 г.) няма научно обоснована причина да използвам тази методика при лечение на свои пациенти. Всичко останало отива в графата "клиничен експеримент"- нещо което НЕ причинявам на своите пациенти.
Освен това- биомеханично това е просто ВИСЯЩО ТЯЛО, ПРЕТОВАРВАЩО ПОСЛЕДНИЯ ОПОРЕН ЗЪБ.
Накратко- ако искате- поръчвайте си "стъклени опори", след 1,5-2 г., когато разклатят и опорните зъби, пациентът вече ще бъде обеззъбен и подготвен или за последващо подвижно протезиране, или за имплантатно такова.
Лек ден и успех със стъклените опори :wink:
Д-р Ясен Димитров
Публикувай отговор