ZX--27 glass abutment system

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

[quote="bogedi"]Много е приятно да се комуникира с Вас д-р Пеев,а как ще коментирате случаят с дистално неограничен дефект и конзолно тяло :oops: ,а профилът му?/за да е хигиеничен?/-за какво преразпределяне на налягане говорим? :D ,а цената Анжел доста не е по-солена : :idea:
Поздрави-bogedi

www.bogedi.hit.bg[/quote]

Има една книжка, казва се " Клиника на ортопедичната стоматология ", препоръчвам Ви я.
Кат я изчетете и изучите, пак ще говорим. :pray2: :pray2: :pray2:
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Анжел ?
Цена ? :shock:
Д-р Стефан Пеев, д.м.
renydent
потребител
потребител

Мнение от renydent »

Мисля че звучи абсурдно.Съжалявам ,ученичка съм на др Пеев и моето мислене явно е "увредено " от него ,защото аз такава конструкция не бих направила ,ако ще пациента и на колене да се моли.Има импланти за тази цел.Да -скъпи са,но и сигурни.Мисля си че тази стъклено опорна система е добре измислен инструмент за екстракция.Бях на представянето й.Видях клинични случаи които след две години не изглеждаха по най перфектния начин. Поздрави др.Великова
bogedi

Мнение от bogedi »

В този форум няма ли поне един колега ,който да ме защити?? :roll:

www.bogedi.hit.bg
D-r Daskalov
потребител
потребител

Мнение от D-r Daskalov »

bogedi написа:В този форум няма ли поне един колега ,който да ме защити?? :roll:

www.bogedi.hit.bg

Изводите се налагат някак си от само себе си ..........
bogedi

Мнение от bogedi »

Благодаря д-р Даскалов много ми помагате,но не съм от тези ,които се предават.
Поздрави

www.bogedi.hit.bg
bogedi

Мнение от bogedi »

Здравейте д-р Великова,интересно ми е да разбера, какви точно клинични случаи сте наблюдавали?, изработена ли е стъклената опора правилно?, съобразени ли са всички показания и противопоказания?и между другото тази система навлезе в България само преди две години, как успяхте да разберете , че е страшно?, Вие много добре ли се запознахте със системата????

Поздрави bogedi
iskrov
нов потребител
нов потребител

Мнение от iskrov »

Успеваемоста на имплантите е далеч от 98% а и показанията са доста ограничени така че за всеки оптопедичен случай е различно
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

iskrov написа:Успеваемоста на имплантите е далеч от 98% а и показанията са доста ограничени така че за всеки оптопедичен случай е различно
Някакви изследвания имате по въпросът или цитирате такива. Надявам се правите разлика между изследвания и наблюдения или случайно подхвърлени мнения.
Д-р Стефан Пеев, д.м.
iskrov
нов потребител
нов потребител

Мнение от iskrov »

Във всяко научно списание ги има
renydent
потребител
потребител

Мнение от renydent »

Видях клиничен опит на Др Джуркова в Пловдив.Бяха показани над 12 случая и проследени в период на близо 2 год.Имаше конструкции,които по нейни думи не бяха създали проблем,но имаше и такива за които тя сподели ,че е циментирала вече няколко пъти ,защото са падали.Не мога да преценя дали са изпълнени перфектно,защото това все пак са снимки.Собствен опит с тази система нямам,просто споделих какво е показано.Не можаха лекторите да ме убедят ,че тя е добра.Статиката ме притесняма,а иналягането в стъклената опора,макар че те твърдяха че няма проблем.Аз лично съм скептично настроена,и не смея да реша клиничен случай по този метод.
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

iskrov написа:Във всяко научно списание ги има
:lol:

Как не се сетих !
Д-р Стефан Пеев, д.м.
renydent
потребител
потребител

Мнение от renydent »

:D
bogedi

Мнение от bogedi »

Здравейте, много весело стана във форума :wink: .Д-р Великова,Вие сигурна ли сте ,че сте видяли и правилно сте разбрали обсъжданията с д-р Джуркова на нейните клинични случаи?Аз и д-р Джуркова не смятаме,че е така.А от друга страна след като не сте пробвали една с-ма,как ще разберете /сама за себе си / дали е добра или лоша?,как въоще си позволявате да коментирате системата? :roll:

Поздрави bogedi
Аватар
Дишхеким Кертебеноглу
почетен член
почетен член

Мнение от Дишхеким Кертебеноглу »

Прочетох цялото течение по темата и какво заключих-много приказки за няма нищо!Това е една съвършено създадена професионална система за екстракция на медиално стоящи зъби при дистално неограничен дефект.
Dr. Kamen Nogaltchev
потребител
потребител

Мнение от Dr. Kamen Nogaltchev »

Не съм работил с тази система, обаче и нямам вяра, поради факта, че това стъкалце на звучи сериозно и няма как да звучи. Незнам, дали колегите са присъствали на нагряването и пресоването върху гипсовия модел на стъкалцето.
bogedi

Мнение от bogedi »

А дали две висящи дистално тела/АБСУРД/ или неребазирана плакова част на моноредуктор или ставна протеза не са също предпоставки за екстракцио на носителите? :lol:

Поздрави bogedi
bogedi

Мнение от bogedi »

Привет ,колега Ногалчев,Вие явно сте присъствал на нагряването на стъклената опора :plias: .И какво Ви наведе на мисълта ,че не става?

Поздрави bogedi
Аватар
Дишхеким Кертебеноглу
почетен член
почетен член

Мнение от Дишхеким Кертебеноглу »

bogedi написа:А дали две висящи дистално тела/АБСУРД/ или неребазирана плакова част на моноредуктор или ставна протеза не са също предпоставки за екстракцио на носителите? :lol:

Поздрави bogedi
И моноредукторът и ставната протеза екстрахират зъбите,но за разлика от конзолните тела-по-бавно!
bogedi

Мнение от bogedi »

И това ли е Вашата панацея за клининичните Ви случаи?/ако разбира се сте лекар/? :think:

Поздрави
Публикувай отговор