ZX--27 glass abutment system

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
Dr. Kamen Nogaltchev
потребител
потребител

Мнение от Dr. Kamen Nogaltchev »

най-малко защото се пресова върху гипсовия модел, който не е податливата лигавица в устата на пациента.

и пак идваме на въпроса: А защо не импланти? Ако има възможност?
bogedi

Мнение от bogedi »

Здравейте д-р Ногалчев, стъклената опора трябва да лежи СВОБОДНО върху лигавицата, и при функция да я "масажира"/стимулира/.

Поздрави bogedi
Zabolekar.info
администратор
администратор

Мнение от Zabolekar.info »

Богеди, преминавате границите на добрия тон в стремежа си да наложите/ пробутате някакъв модел на "лечение"
Dr. Kamen Nogaltchev
потребител
потребител

и да се движи ли?
наскоро четох в една книга на Д-р Фрадеани, където беше описано дори и изрязване на лигавицата под мостовото тяло с диамантено борче с цел мостоносителите да избутат лигавица и да се оформят папилите друг лектор беше казал, да не се полира керамиката, която контактува с лигавицата, за да се получи по добър контакт на мостовото тяло с лигавицата.
никои не е казал за масаж и стимулиране :-)
Dr. Kamen Nogaltchev
потребител
потребител

Kick няма проблеми никои нищо не налага просто дискутираме, затова е форума всеки има право на мнение :-)
bogedi

Мнение от bogedi »

Да наистина Kick,просто обсъждаме.Не бих искал да наложа никакъв модел на лечение ,по простата причина -не съм лекар!,просто дискутирам в професионален форум,а аз смятам себе си за професионалист.Аз също съм за имплантите,когато са показателни.Стъклената опора също има показания и противопоказания/успешност-92-93% от случаите/.Показания-при хора ,които не искат да бъдат рязани,а в същото време искат неподвижна конструкция.Сами преценете.

Поздрави bogedi
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Какво значи успешност? :roll: :roll: Че то, ако се направи абсурдната конструкция / виждала съм такива /, например - 34,35х и тя ще има успешност 100% в първите две години. Само че, ние говорим за дългосрочна успеваемост на една конструкция, а както и да говорим, стъклената опора си има всички недостатъци на дисталното висящо тяло. А от какво е изработено то, според мен, няма никакво значение.
И тези глупости, че масажира, почесва или не знам какво прави, не са уместни, когато става въпрос за живи тъкани. Това няма как да се докаже и установи, нито обективно, нито - субективно. Защото, дали венецът се " масажира" няма абсолютно никакво значение, има значение само биомеханиката на предаване на дъвкателното налягане върху опорите.
Така че, стига с тези реклами, нали вече веднъж сте казали, че можете да го правите, няма нужда да ни агитирате. Всеки тук си има своите съображения дали да ползва или да не ползва една система. Няма нужда да повтаряте едно и също, имам предвид Вас - Богеди.
Аватар
Дишхеким Кертебеноглу
почетен член
почетен член

Мнение от Дишхеким Кертебеноглу »

[quote="Alexandra"]Какво значи успешност? :roll: :roll: Че то, ако се направи абсурдната конструкция / виждала съм такива /, например - 34,35х и тя ще има успешност 100% в първите две години. Само че, ние говорим за дългосрочна успеваемост на една конструкция, а както и да говорим, стъклената опора си има всички недостатъци на дисталното висящо тяло. А от какво е изработено то, според мен, няма никакво значение.
quote]
Съгласен съм с Александра!Практикувам вече 13 години.Конзолни тела правих до 5-та си година след това се отказах предвид плачевните резултати.И сега ако някой се опита да ме "навие" да направя такава конструкция му обяснявам надълго какво ще му се случи след напр.3-та година.
provincial
потребител
потребител

Мнение от provincial »

Bo, явно не сте наясно с много от нещата в стоматологията , а за жалост и в зъботехниката. Нещата показани в сайта ви са на ниво соц. реализъм преди 50 години. направо ги изтривате , че само ви бутат от имиджа. Второ , не се бъркайте в работата на зъболекарите. За това се учи 6 години, после се специализира 3 и се ходи нонстоп на курсове и се четат книжки и списания, което явно ти не правиш.
Трето, стига с тази тъпотия стъклено тяло, масаж, и не знам си кви щуротии. Няма такъв филм като успешен висящ носител, нито да почесва , нито да стимулира и не знам си кви глупости. Това е форум, пак повтарям дето се посещава от много знаещи и можещи колеги, както зъботехници така и стоматолози. Нито си в час да коментираш, нито защитаваш печелившата страна. Така , че направи си услуга и просто млъкни с глупостите си.
Примерно дай да си говорим как си бъркаш гипса в гумена паничка-мисля , че това ти стига за сега.

Поздрави :twisted:
renydent
потребител
потребител

Мнение от renydent »

Bogedi , обикновено за това се ходи на лекции-за да чуеш и разбереш.Да смятам ,че съм разбрала принципа на системата.Както смятам ,че имам доста добри познания по физика и статика и точно това ми позволява да коментирам.Бях достатъчно коректна,за да споделя че не съм я работила,но съм се интересувала и чела достатъчно за нея.Форума е за коментари и мнения,така че....аз мога да не съм съгласна с Вас,но уважавам Вашето и всяко друго мнение.Уважавайте и Вие мнението на колегите-винаги има какво да научим.
bogedi

Мнение от bogedi »

:plias:
Д-р Дечев
потребител
потребител

Мнение от Д-р Дечев »

Bogedi,като сте професионалист моля НЕ използвайте думата рязани ако е възможно.Малко грубичко звучи!
Д-р Крум Дечев СФ-София 2002
Българско Ендодонтско Общество www.beo-bg.org
bogedi

Мнение от bogedi »

Здравейте д-р Дечев,ще се вслушам във Вашия съвет,въпреки ,че в този форум се наслушах на какви ли не простотии било то по мой адрес или пък по адрес на някоя нова или стара система за протетично въстановяване/които аз коментирам/. :eyes:

Поздрави
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

bogedi написа:Здравейте д-р Дечев,ще се вслушам във Вашия съвет,въпреки ,че в този форум се наслушах на какви ли не простотии било то по мой адрес или пък по адрес на някоя нова или стара система за протетично въстановяване/които аз коментирам/. :eyes:

Поздрави
Да поизтупам малко темата:
Тези дни свалих конструкция, направена / не от мен/ преди 18 месеца с дистално висящо тяло от въпросния материал.
Конструкцията е:хх15,14,13
Свалих я, защото се беше скъсала между 15 и 14. Ето снимки:
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Така че, каквото сме си говорили напред в темата си е точно така.
Дистално висящо тяло, с всичките недостатъци на това.
ники
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от ники »

Alexandra написа:
bogedi написа:Здравейте д-р Дечев,ще се вслушам във Вашия съвет,въпреки ,че в този форум се наслушах на какви ли не простотии било то по мой адрес или пък по адрес на някоя нова или стара система за протетично въстановяване/които аз коментирам/. :eyes:

Поздрави
Да поизтупам малко темата:
Тези дни свалих конструкция, направена / не от мен/ преди 18 месеца с дистално висящо тяло от въпросния материал.
Конструкцията е:хх15,14,13
Свалих я, защото се беше скъсала между 15 и 14. Ето снимки:
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Така че, каквото сме си говорили напред в темата си е точно така.
Дистално висящо тяло, с всичките недостатъци на това.
Поздравления за находчивостта да пуснеш тук този провал!
Точно там където се е скъсал моста и на по предният носител се пада най голямото натоварване. Не е издържало милото стъкло?!! :lol:
Все пак 18 месеца си е бая време за това! Човекът трябва да е доволен имал е цели 18 месеца зъбки в устата! :wink:
Д-р Николай Николов
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Пуснах тези снимки, за да могат повече хора да видят, че трябва време, за да се натрупа информация за даден метод.
И че, не бива сляпо да се предоверяваме на рекламата.
Силата на дъвкателната мускулатура е нещо, с което трябва да се съобразяваме. :roll: :roll: :roll:
В случая - две висящи дистално тела- 17 и 16, от каквото и да се изработят, резултатът ще е същият.
Колкото и да разправят, че стъклените опори били друго... :oops: :oops: :oops:
митака
потребител
потребител

Мнение от митака »

От показаните снимки не се вижда много добре,но на първо четене се забелязва калпавата работа на целият екип.С този дизаин на моста,и тази препарация е постигнат максимален ефект.
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

митака написа:От показаните снимки не се вижда много добре,но на първо четене се забелязва калпавата работа на целият екип.С този дизаин на моста,и тази препарация е постигнат максимален ефект.
Пуснах тези снимки не, за да обсъждаме работата на колегите, а като илюстрация към темата за стъклените опори.
И не виждам как праговата препарация/ ако беше такава/ щеше да подобри неправилния подход в случая :roll: :roll: :roll: :roll:
poumpy

Мнение от poumpy »

Alexandra написа:
митака написа:От показаните снимки не се вижда много добре,но на първо четене се забелязва калпавата работа на целият екип.С този дизаин на моста,и тази препарация е постигнат максимален ефект.
Пуснах тези снимки не, за да обсъждаме работата на колегите, а като илюстрация към темата за стъклените опори.
И не виждам как праговата препарация/ ако беше такава/ щеше да подобри неправилния подход в случая :roll: :roll: :roll: :roll:
Аз не искам да критикувам колегата, но праговата препарация би спряла "потъването" на контрукцията върху зъбите. Тоест липсва изкушението да започнеш да пилиш тук и там ако контрукцията не влиза при металната проба. Това от своя страна води до по-малко усукване на метала в бъдеще.
От друга страна по-добре усукан метал и скъсан ннакрая, отколкото извадени зъби.
Аватар
maxilla
редовен потребител
редовен потребител
Обратна връзка:

Мнение от maxilla »

Проблемът, в конкретния провален случай, далеч не е само в системата... :?
Камелия Лазова
www.maxilla-lab.com - зъбна работилница
www.maxilla.hit.bg
Съюз на зъботехниците в България

Изображение
Публикувай отговор