Отпечатъчни методи за неснемаеми конструкции

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
dimitrov
почетен член
почетен член

Мнение от dimitrov »

Не използвам regular въобще,винаги вземам с едностъпкова техника,отказах се от индивидуалните лъжици за неподвижното протезиране,ползвам ги за подвижното като използвам полиетер в тях.Винаги ползвам хемостаза ,понякога каутера за коагулация.
За контра използвам дълготраен алгинат-защото е бърз и достатъчно точен.
javor
чест потребител
чест потребител

Мнение от javor »

the1dentist написа:От моя скромен опит ,или от това което видях в Америка,поне този зъболекар работеше по тоя метод:

Heavy формата я ползваше преди да се изпили зъба за временна корона също.Взимаше двапъти регистрат :1.Преди да изпили забът 2. След изпиляване (така и не разбрах защо го взима първия път преди да изпили при положение че веднага се поставя временна корона ,пък и няма VDL).
Предполагам ,единият е бил за силиконов ключ ,който му е служел ,за да следи за обема на отнетите з.тъкани.Понеже се унищожава при срязването му,се налага втори за временната конструкция.
D-r Churlinov
потребител
потребител

Мнение от D-r Churlinov »

Силиконов ключ се прави със ХЕВИТо,това мисля че на всеки му е ясно.Аз мисля че по скоро е информация от която се възползва зъботехника,т.е дали е спазено необходимото разстояние от антагониста.
Публикувай отговор