Десензитайнер

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
d-r T.T
нов потребител
нов потребител

Десензитайнер

Мнение от d-r T.T »

Имам следния въпрос. При изпилени живи зъби за корони и невъзможност ( поради липса на време ) да се изработят временни корони, има ли някакъв препарат с които да се третират зъбите , така че да са защитени и да не са чувствителни( Докато стане моста). Мисля ,че имаше нещо такова , но не срещнах на пазара. Намерих един препарат G5, който обаче го препоръчват да се постави под коронката преди циментирането. Десензитайнер, който мажеш въху зъба преди цимента и короната.
poumpy

Мнение от poumpy »

Оставянето на витални зъби "голи" по дентин, до циментиране на постоянната конструкция е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, съответно е адски невероятно да намерите препарат, направен специално за този период, защото такъв период не съществува.....
Не ми се говори за това, че се абонирате за проблеми след циментиране на конструкжията.
Една временна корона отнема 15-20 минути ???
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Колега няма да коментирам какво защо и как - на въпроса ви конкретно- флуорен лак, има и на единични дози има и в бутилки. Успех и дано нямате проблеми, ако има силни болки особено и нощем - девитализирайте зъба или поне залепете с временен цимент да наблюдавате.

Специално за poumpy въпрос - колко взимате вие там за временна корона и какво ползвате?
poumpy

Мнение от poumpy »

veni написа:Колега няма да коментирам какво защо и как - на въпроса ви конкретно- флуорен лак, има и на единични дози има и в бутилки. Успех и дано нямате проблеми, ако има силни болки особено и нощем - девитализирайте зъба или поне залепете с временен цимент да наблюдавате.

Специално за poumpy въпрос - колко взимате вие там за временна корона и какво ползвате?
Не взимам нищо - временната конструкция е част от цената на крайната такава. Единствено ако пациента, по някаква причина не получи крайната корона за повече от 3 месеца след изпиляването, тогава заплаща временна корона, която има стойност 1/6 от тази на постоянната. Това се случва, когато основното оплакване е например пулпит, получава се кореново лечение, което завършва с корона, но преди да се направи постоянна такава, ако има много процедури от фазата "контрол на болестта" то понякога заменянето на времемнната с постоянна отнема повече от 3 месеца.

Отностно материала: сестрата ми снема отпечатък със силикон, докато пациента се анестезира и веднъж зъба изпилен, използвам SNAP, което е някакъв метилметакрилат(ако не се лъжа) или казано простичко: самополимеризираща пластмаса, която се напълва в отпечатъка, а той се слага вържу изпилените и изолирани с вазелин пънчета. След няколко минути се маха, полира и готово. Ако имам липсващи трърди зъбни тъкани преди да почна самото изпиляване със скалпел си създавам повече "място" в силиконовия отпечатък и тогава ми отнема малко повече да докарм функционлна корона от произведеното "кюфте" по горе описания метод.

Абсолютни стойности не позвам съвсем съзнателно, защото нямат значение. Ако някой се интересува от цифри, по-долу съм дал линк на една от провинциалните застрахователни компании: https://www.ab.bluecross.ca/pdfs/83085_abcds.pdf
Dr. D.Anastasov
потребител
потребител

цени

Мнение от Dr. D.Anastasov »

Здравей Помпи (lab fees) от пациента ли се покриват? (Three surface amalgam filling) някой прави ли го това аз мислех че зад океана са се отказали от амалгамата. (Total upper denture) това плакова протеза ли е или моделно лята?
poumpy

Re: цени

Мнение от poumpy »

Dr. D.Anastasov написа:Здравей Помпи (lab fees) от пациента ли се покриват? (Three surface amalgam filling) някой прави ли го това аз мислех че зад океана са се отказали от амалгамата. (Total upper denture) това плакова протеза ли е или моделно лята?
Амалгама правя тогава когато нямам за какво да бондна композит и когато има ясни индикации за амалгама;
Това е цяла плакова протеза;
Лабораторията се заплаща от застраховката и пациента в същото съотнощение, в което заплащат и професионалните такси: обикновенно 50/50.
d-r T.T
нов потребител
нов потребител

Мнение от d-r T.T »

След уикенда сложих временния мост. Зъбите са пилени преди 20 години и чувствителността е доста претъпена. Нямах възможност да направя временен мост. Аз ползвам същата технология със отпечатък преди пиленето или свалянето на моста,но този път нещо се отнесох и срязах моста и после се усетих. А на другия ден беше събота и нямаше кой да ми направи друг временен мост. Засега няма проблем, надявам се че и после няма да има.
Iv.Ribagin
потребител
потребител

Мнение от Iv.Ribagin »

Revotek LC на GC е чудесен материал за временни възстановявания, когато няма предварителен отпечатък.
Д-р Рибагин, София
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

Iv.Ribagin написа:Revotek LC на GC е чудесен материал за временни възстановявания, когато няма предварителен отпечатък.
Фотокомпозит на пръчка- тоест по твърд ли е от композита в шприца? Това директно в устата ли го моделирате или на модел?
Iv.Ribagin
потребител
потребител

Мнение от Iv.Ribagin »

veni написа:
Iv.Ribagin написа:Revotek LC на GC е чудесен материал за временни възстановявания, когато няма предварителен отпечатък.
Фотокомпозит на пръчка- тоест по твърд ли е от композита в шприца? Това директно в устата ли го моделирате или на модел?
Консистенцията е като на обикновен композит.

Взимате количество колкото според вас е нужно за направата на временното възстановяване, поставяте го директно върху зъба в устата, адаптирате по препарационната граница, казвате на пациента да затвори и разтрие, дооформяте ако е нужно, отново пациентът затваря и разтрива, отваря и фотополимеризирате.

Материалът отделя топлина при втвърдяване.

След фотополимеризацията изваждате временното възстановяване , финирате, проверявате оклузия, полирате и готово :)
Д-р Рибагин, София
d-r T.T
нов потребител
нов потребител

Мнение от d-r T.T »

Iv.Ribagin написа:
veni написа:
Консистенцията е като на обикновен композит.

Взимате количество колкото според вас е нужно за направата на временното възстановяване, поставяте го директно върху зъба в устата, адаптирате по препарационната граница, казвате на пациента да затвори и разтрие, дооформяте ако е нужно, отново пациентът затваря и разтрива, отваря и фотополимеризирате.

Материалът отделя топлина при втвърдяване.

След фотополимеризацията изваждате временното възстановяване , финирате, проверявате оклузия, полирате и готово :)
Предполагам ,че трябва да се моделира след изваждането във формата на зъби ,което не е лесно. Иначе ще прилича на кубче. Иначе интересен вариант.
Последно промяна от d-r T.T на Сря Фев 12, 2014 8:48 pm, променено общо 1 път.
d-r T.T
нов потребител
нов потребител

Мнение от d-r T.T »

http://www.vilem.bg/Products.aspx?pId=142
а това е продукта ,който нанесох върху живите пънчета.
Публикувай отговор