материал за пънчета

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
veni
редовен потребител
редовен потребител

материал за пънчета

Мнение от veni »

Моля споделете материали за изграждане на пънчета / с метален щифт / ?
Аватар
Angel
почетен член
почетен член
Обратна връзка:

Re: материал за пънчета

Мнение от Angel »

veni написа:Моля споделете материали за изграждане на пънчета / с метален щифт / ?
Само пинлей и то не от зилка, защото е слаба и се чупи, а от неблагородна сплав за металокерамика. Поне аз така работя.
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Аз ползвам двойна шприца на фирмата Pentron Clinical. Материала е Build-It FR. Гъст, двойно полимеризиращ материал. Не капе. Идеално се оформят пънчетата с него. Подсилен е с фибровлакна, което го прави доста здрав. Пробвайте го, не е скъп, а резултата е страхотен. В случай, че имате здрава стена, даже не е необходимо да слагате щифт, материала така здраво се лепи, без бонд, без ец, че след 10 сек осветяване ще се озорите ако искате да го свалите примерно. Успех!
veni
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от veni »

http://www.ivodent.net/index.php/produc ... UILD-IT+FR това е предполагам материала, а манипулативно как е - влиза ли лесно в подмолите и процепи, лепне ли по инструмента?
Аватар
Явор
почетен член
почетен член

Мнение от Явор »

Много полезна информация за този продукт,мисля да го пробвам! :)
Аз правя или пинлеи от неблагородна сплав ,или изграждам с фотополимер и щифт в редки случаи...
Д-р Яромиров
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Точно това е материала, и точно това е фирмата, от която поръчвам. Момчето се казва Тодор Чукарев, пекан е, и точен. Фирмата му е в Стара Загора. Ама това, което сте споделили е целия комплект, аз си взимам на дребно, към 50 лв е едната шприца. Много гъст материал, лепне здраво, затова не го манипулирайте с инструмент. Ама това му е идеята, значи той се шприцова направо върху пънчето, моделирате го направо с въвеждането. Става за лепене на щифтове. Аз например пълня канала с него, слагам щифта, светя набързо за 10 сек, и продължавам отгоре да моделирам. После пиля и оформям пънчето. Прилагам ви клипче за материала. Ползвам го и за лепене на короните, ама ако е единична корона, си размесвам малко количество върху плочка, ръчно смесвам и нанасям вътре, за да си пестя накрайниците. Досега само една корона се отлепи, много плитка, ама 2/3 от нея беше направена от амалгама и явно само с амалгамата не се разбират. Иначе никакво падане на короните. Когато напълнете коронката и я поставите на пънчето, светнете излишъците за 2-3 сек, за да се втвърдят леко, и да ги махнете лесно, иначе лепят се така здраво, че само с пилене става отстраняването им ;) успех
http://www.youtube.com/watch?v=OraI5KViK0U
Zabolekar.info
администратор
администратор

Мнение от Zabolekar.info »

Още един глас за пинлей - Co-Cr-Mo. Build it на Pentron Clinical е приличен материал, но не очаквайте чудеса. Аз го използвам при достатъчно запазени околовръст и на височина ТЗТ без щифт за оформяне на пънчето - оклузалната му част.
xsara
нов потребител
нов потребител

Мнение от xsara »

Build-It FR ползвам от много години насам , ако трябва да сме точни материала изисква бонд и ецване. :)
Аватар
Alexandra
специален член
специален член

Мнение от Alexandra »

Аз използвам Туинки Стар - цветовете, които децата не ги искат, например - сребърно, оранжево, жълто, златно, ги ползвам за пънчета.
Публикувай отговор