видове цименти

Вашият опит в областта на подвижното и неподвижното протезиране
ники
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от ники »

doktor galindar написа:Колеги, на този етап с какво предпочитате да циментирате керамични и металокерамични констукции за витални и невитални зъби ?
За мен лично, така поставен въпросът включва цялата ортопедия като отговор, но ако трябва да отговоря с "една дума", тоест да намеря златната среда тя е модифициран със смола стъклено йономерен цимент. :D
Приятни оставащи летни мигове на всички. :wink:
Д-р Николай Николов
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

ники написа:
doktor galindar написа:Колеги, на този етап с какво предпочитате да циментирате керамични и металокерамични констукции за витални и невитални зъби ?
За мен лично, така поставен въпросът включва цялата ортопедия като отговор, но ако трябва да отговоря с "една дума", тоест да намеря златната среда тя е модифициран със смола стъклено йономерен цимент. :D
Приятни оставащи летни мигове на всички. :wink:
и името му е Fuji plus :D
Д-р Стефан Пеев, д.м.
Д-р Стаменов
чест потребител
чест потребител

Мнение от Д-р Стаменов »

За мен лично Fuji plus губи доста спрямо аналогичния продукт на една друга японска фирма! Вероятно и д-р Пеев ще се съгласи :)!
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Д-р Стаменов написа:За мен лично Fuji plus губи доста спрямо аналогичния продукт на една друга японска фирма! Вероятно и д-р Пеев ще се съгласи :)!
Ако визирате Ionotite - определено не е така. И съм напълно безпристрастен. :wink:
Поне с такова впечатление съм останал. Fuji plus е най безотказният цимент за метал, който съм използвал някога.
Все пак ми е интересно да чуя и други мнения. Може и да греша. А за други японски фирми на нашия пазар не се сещам... :think:
Д-р Стефан Пеев, д.м.
Аватар
д-р Венелинов
модератор
модератор
Обратна връзка:

Мнение от д-р Венелинов »

Stefan Peev написа:... Fuji plus е най безотказният цимент за метал, който съм използвал някога..
Може и да греша. А за други японски фирми на нашия пазар не се сещам... :think:
Аз лично го ползвам вече 4 год. и до сега нямам компроментирани (разлепени) индиректни възтсановявания.
- Пловдив 2000
- Българско Ендодонтско Общество
- "Робът се стреми към свобода, свободният-към съвършенство" Гоце Делчев
Д-р Деян Косев
редовен потребител
редовен потребител

Мнение от Д-р Деян Косев »

И аз напълно безпристрастно давам своето категорично мнение в полза на Ionotite F / Tokuyama dental. А съм ги сравнявал доста, работейки и с двата!
provincial
потребител
потребител

Мнение от provincial »

Аз пък 10 години съм лепял с Адхезор навремето и една коронка нямам паднала или мост.
Иначе гласувам за Кетак цем плюс-паста паста -това е номер едно за мен.
Keep your eyes open!
ники
чест потребител
чест потребител
Обратна връзка:

Мнение от ники »

:wink: Между другото изборът на Голдщайн Атланта тийм е Фуджи плюс.
В разговори с други известни колеги по света оставам с впечатлението за разпределение в почти равен дял на Фуджи и Кетак цем плюс като използвани цименти.
Просто едно наблюдение. Аз работя и с двата. :D
Битката на GC и 3M продължава.
Който и да изберете няма да сбъркате.
Последно промяна от ники на Пет Авг 20, 2010 11:23 am, променено общо 1 път.
Д-р Николай Николов
Аватар
Dr. Ignatov
потребител
потребител

Мнение от Dr. Ignatov »

Д-р Деян Косев написа:И аз напълно безпристрастно давам своето категорично мнение в полза на Ionotite F / Tokuyama dental. А съм ги сравнявал доста, работейки и с двата!
Аз пък съм напълно пристрастен към японските материали. Ползвам Fuji Plus още откакто се казваше Fuji Duet и нямам нито един случай в който да ме е провалил. И под провал нямам предвид разлепена или паднала конструкция.

Иначе тук дори S Rep-a на Tokuyama, твърди че Ionotite е почти толкова добър, колкото плюс-а!
Д-р Игнатов
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Мнение от doktor galindar »

Аз ползвам GC Fuji CEM. С него залепям МКР конструкжии на зъби без и с ендодонтско лечение. Иска ми се да обсъдим по подробно протокола на обработрка на пънчето преди залепяне. С какво го кондеционирате и за колко време,как промивате, защото имам проблеми точно с тази част ?
Д-р Галин Евгениев
''От всички пътища - два еднакви няма ! ''
БЪЛГАРСКО ЕНДОДОНТСКО ОБЩЕСТВО
http://www.dental-studio.vibs.bg/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1 ... re=related
Д-р Стаменов
чест потребител
чест потребител

Мнение от Д-р Стаменов »

Радвам се, че репликата ми провокира толкова колеги да споделят мнение! Аз все още не мога да говоря за дълготрайната съпоставка на двата цимента! Това, което имах предвид е, че Ionotite F за мен лично е много по-user friendly!
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

doktor galindar написа:Аз ползвам GC Fuji CEM. С него залепям МКР конструкжии на зъби без и с ендодонтско лечение. Иска ми се да обсъдим по подробно протокола на обработрка на пънчето преди залепяне. С какво го кондеционирате и за колко време,как промивате, защото имам проблеми точно с тази част ?
Този материал е сходен по свойства и състав на плюса, но е паста-паста и е много удобен за залепване на големи конструкции. Поне аз за това го ползвам основно.

Може да ползвате кондиционерът на плюса, но май е почти излишно. Аз не го ползвам системно. Връзката и без него е добра.
Д-р Стефан Пеев, д.м.
Аватар
Stefan Peev
почетен член
почетен член

Мнение от Stefan Peev »

Д-р Стаменов написа:Радвам се, че репликата ми провокира толкова колеги да споделят мнение! Аз все още не мога да говоря за дълготрайната съпоставка на двата цимента! Това, което имах предвид е, че Ionotite F за мен лично е много по-user friendly!
да, по-лесно се почиства !!!
Д-р Стефан Пеев, д.м.
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Stefan Peev написа:
doktor galindar написа:Аз ползвам GC Fuji CEM. С него залепям МКР конструкжии на зъби без и с ендодонтско лечение. Иска ми се да обсъдим по подробно протокола на обработрка на пънчето преди залепяне. С какво го кондеционирате и за колко време,как промивате, защото имам проблеми точно с тази част ?
Този материал е сходен по свойства и състав на плюса, но е паста-паста и е много удобен за залепване на големи конструкции. Поне аз за това го ползвам основно.

Може да ползвате кондиционерът на плюса, но май е почти излишно. Аз не го ползвам системно. Връзката и без него е добра.
Мерси ! И аз го ползвам за такива неща. Но ще опитам и други вариянти със сигурност !
Д-р Галин Евгениев
Аватар
doktor galindar
специален член
специален член

Фуджи плюса прах- течност, се продава с кондиционер и от него съм много доволен. Засега мисля в бъдеще все него да ползвам за циментитане на МКР конструкции и композитни инлеи. Въпреки, че го взех сравнително от скоро ми вдъхва добри надежди, като го сравнявам с други цименти. Да се чудя какво ще правя с пистолета на фуджито паста-паста. Има ли някакви други приложения с други материяли,че не беше евтин ?!
Д-р Галин Евгениев
Аватар
makalali
потребител
потребител

Мнение от makalali »

Малко да възродим темата. Аз от скоро съм ползвател на Ketac Cem Plus Clicker, розовата шприца. Имаше една реклама, Доверете се на розовото :D
Досега съм циментирал с двойно полимеризиращ цимент на Спофа. Имах много добри резултати. Сега с него циментирам само керамични инлеи, а гласйономера ползвам за керамични и метало керамични конструкции. Впечатленията ми са добри, като изключим цената. Лесно нанасяне, лесно отстраняване на излишъците, бързо и здраво циментиране. Това ми е първия път когато ползвам ГЙЦ за залепяне. В близко бъдеще мисля да сменя цимента на Спофа с двойно полимеризиращия цимент на GC, Cem Automix.
Публикувай отговор